Tai viena iš patvariausių ir mažiausiai priežiūros reikalaujančių medžiagų. Tinkamai prižiūrėdami odinius baldus išlaikysite juos daug ilgiau. Tačiau svarbu žinoti, kad skirtingų tipų odiniai apmušalai turi skirtingus valymo reikalavimus. Todėl pirmiausiai turite žinoti kokios odos rūšies baldą įsigijote. Šiame straipsnyje pateiksime Jums keletą patarimų kaip deramai prižiūrėti odinį baldą, kad jis kuo ilgiau išlaikytų patrauklią išvaizdą.
Norėdami išsiaiškinti kokios priežiūros reikalauja Jūsų odinis baldas pirmiausiai patikrinkite etiketę arba baldo aprašymą, taip pat informaciją apie odos tipą bei sudėtį galite rasti gamintojo internetinėje svetainėje arba paklausti parduotuvės konsultanto (-ės). Jei neturite prieigos prie šios informacijos arba jau įsigijote baldą, tačiau nežinote visos šios informacijos trumpai apžvelgsime odos rūšis.
Šios odos paviršius nėra padengtas jokiu spalviniu pigmentu, turi minkštą ir švelnų paviršių. Tokia oda yra viena iš brangiausių ir viena iš mažiausiai atsparių. Ji neturi jokio paviršininės apsaugos sluoksnio. Kadangi nėra viršutinio dengiančiojo sluoksnio, oda labiau kvėpuoja ir yra pralaidesnė.
Pusiau anilino oda panaši į anilino, tačiau yra padengta plonu apsauginiu sluoksniu. Toks baldas mažiau lepus. Ji turi minkštą paviršių kuris yra padengtas storesniais polimero sluoksniais, todėl yra daug atsparesnis devėjimuisi, bet ne tokia gerai kvėpuojanti todėl sedėti vasarą ant tokios odos nėra taip malonu kaip ant anilino odos.
Kalbant apie odos apmušalų valymą laikykitės paprastumo iš išvenkite keistų patarimų kad neva majonezas ar actas išvalo baldus. Actą laikykime salotose, o majonezą sumuštiniuose, o ne odinių baldų valymo priemonių meniu. Turėkite omenyje, kad naudodami netinkamas priemones ne tik pakenksite odos tekstūrai, bet ir panaikinsite bet kokias gamintojo taikytas garantijas. Svarbiausia yra išvengti bet kokio nerekomenduojamo valymo.
Valymo priemonės.
- Dulkių siurblys su šepetėliais.
- Distiliuotas vanduo.
- Nestipriai Ph prisotintas muilas.
- Minkštos baltos spalvos mikropluošto šluostės.
Kai kurie baldų gamintojai rekomenduoja anilino odą apšlakstyti švariu distiliuotu vandeniu ir atsargiai siurbti jį minkštu šepetėliu. Kiti pataria švelniai nuplauti paviršių audiniu arba valyti jį specializuotu odos valikliu. Tačiau šis paviršius yra jautrus įbrėžimams ir dažymui, todėl pasirūpinkite, kad valytumėte pasitarę su šios srities profesionalu.
Pusiau anilinė oda gali būti sunkiau išvaloma nei anilinė oda. Derėtų rinktis valiklius be amoniako ar šarmų, nes šie gali sugadinti odą. Venkite muilo (kuriame būtų daug Ph), ploviklių, baldų blizgiklių, abrazyvinių medžiagų ir bet kokių valiklių, turinčių natūralių ingredientų. Kai kurių baldų gamintojų rekomenduojami komercinių odos valymo prekių ženklai yra "Lexol", "Mohawk", "Leather Master" ir "Leather Magic".
Valymo žingsniai.
Oda yra ypač jautri skysčiams. Todėl jeigu jo pateko ant paviršiaus jį būtina kuo greičiau pašalinti nuo paviršiaus. Kad skystis nespėtų įsiskverbti į vidinius sluoksnius ir nesudarytų galimybės atsirasti demėms.
Jei norite, kad oda būtų minkšta ir elastinga, po valymo ir kartais po to galite taikyti odos kondicionierių.
Specialistai rekomenduoja naudoti gerą odos kondicionierių kas šešis ar 12 mėnesių. "Tai padės jūsų odos gaminiams išlaikyti savo natūralų blizgesį, išlaikant jį minkštu ir elastingu daugelį metų"
"Frehafer" iš Velingtono odinių baldų rekomenduoja kelis kartus per metus naudoti odos kondicionierių su apsauga nuo saulės. Norėdami apsaugoti savo odinius baldus, laikykite juos toliau nuo tiesioginių saulės spindulių ir šilumos šaltinių, kurie gali sukelti džiūvimą ir įtrūkimus. "